KAPADOKYA TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ EK ALANI


20 Ocak 2018 tarihli ve 30307 sayılı Resmî Gazete’de kuruluş kararı yayımlanan Kapadokya Teknoloji Geliştirme Bölgesine ait ek alan, 25 Haziran 2018 tarihli ve 30459 sayılı Resmî Gazete’de Kapadokya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Ek Alanı olarak yayımlanmıştır. Nevşehir ili, merkezde yer alan üniversite içinde olan Kapadokya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Ek Alanının toplam alanı 17.250,00 m2’dir.

Kapadokya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Ek Alanında ağırlıklı olarak; Tarımsal Teknolojiler, Tekstil Teknolojileri, Gıda teknolojileri, Sağlık Teknolojileri, Otomotiv Teknolojileri, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri, Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri, Tasarım Teknolojileri, Makine ve Malzeme teknolojileri, Maden Teknolojileri, Enerji teknolojileri, İnşaat Teknolojileri ve Yapı Kimyasalları ve Ormancılık ve Ahşap Teknolojileri faaliyetlerinin yer alması beklenmektedir.

Kapadokya Teknoloji Geliştirme Bölgesi ek alanının faaliyete geçmesiyle; 1 adet çok uluslu işletme, 3 büyük boy işletme, 9 orta boy işletme, 11 küçük boy işletme ve 6 yeni kurulacak işletme olmak üzere 3 yıl içerisinde 30 firmanın faaliyet göstermesi ve 250 kişi Ar-Ge personeli istihdamına imkân vermesi beklenmektedir.